Pod Ještědem se 
v sobotu 18. června koná druhý ročník smíšeného týmového závodu Bootcamp Cross, který zároveň pomůže dobré věci. Startuje se v sobotu v 13 hodin.

Běží se trasa zhruba 5 km, která je prošpikovaná 13 překážkami. Registrovat se můžete na webových stránkách: www.bootcampteam.cz.

Na otázky Deníku odpovídá trenér Bootcamp Teamu Jan Honzík.

Co se od minulého startovního ročníku změnilo?
Jelikož se loňský premiérový ročník Bootcamp Crossu vydařil a měl úspěch, snažili jsme se v 2. ročníku na toto navázat a změny dělat spíš kosmetického rázu. Přesto k několika změnám došlo a jak doufáme, budou to změny pozitivní.

Jednou ze změn je asi závodění v týmu, budou vyhlášeni i jednotlivci?
Ano. První změnou je, že každý závodník startuje ve dvou kategoriích zároveň. Jsou to tříčlenné smíšené týmy a jednotlivci. Tudíž startující mají možnost uspět hned dvakrát.

Výsledný čas týmů bude součtem časů jednotlivých členů a zároveň tento čas bude hodnocen v kategorii jednotlivců – ženy, muži.

Reportáž z loňského prvního ročníku si můžete přečíst zde:
NA VLASTNÍ KŮŽI: Dejte ten zadek níž! Ve válce by vám ho ustřelili
I letos se naše redaktorka zúčastní závodu Bootcamp Cross, reportáž na vlastní kůži si můžete přečíst příští týden.
Všechny reportáže na vlastní kůži najdete ZDE!

Jak se mají závodníci připravit?
Bootcamp Cross je koncipován sice jako překážkový, ale já bych ho nazval zároveň i závodem zábavným, rodinným či zážitkovým. Tudíž příprava na něj nemusí být nijak extra náročná a speciální.

Zvládne závod každý?
Zvládne ho každý průměrně zdatný a zdravý člověk.

Čím je závod benefiční?
Tak jako vloni je závod Bootcamp Cross zároveň benefiční akcí ve prospěch nadace Dobrý anděl, která pomáhá rodinám s těžce nemocnými dětmi, které se dostaly do tíživé finanční situace. Z každého startovného jde na účet této nadace 50 Kč.

Kolik bude letos překážek 
a jak dlouhá trasa bude?
Trasa bude zčásti stejná jako vloni. Na zhruba 5 km se závodníci s křídly na zádech mohou těšit na 13 zastavení. Záměrně říkám zastavení, protože naše „překážky" by účastníkům překážet rozhodně neměly.

Kolik očekáváte závodníků? Více než loni?
Závodníků očekáváme určitě víc než vloni. Už podle prvních registrací je jasné, že účast bude rozhodně větší, z čehož máme radost už jen proto, že bude větší i příspěvek nadaci Dobrý anděl. Zároveň nás potěšilo, že nás letos podpořila i mistryně světa 
v závodech Spartan Race Zuzka Kocumová, která se zároveň stala patronkou sbírky.