Podle předsedy dozorčí rady Liberecké IS a bývalého náměstka Ondřeje Červinky (ODS) nově zvolené představenstvo této městské organizace, složené ze zástupců vedení radnice, se nejprve ve středu chystalo odvolat ředitele společnosti Bureše. Později ale, když se nedokázalo dohodnout na člověku, který by ředitele prozatím zastupoval, Bureše ve funkci nechali.

Jenže předseda představenstva, náměstek Jiří Šolc (Liberec občanům) naopak tvrdí, že žádný pokus o odvolání neproběhl. „Představenstvo se dohodlo, že IS sníží hodnotu městské zakázky z 29 milionů, kterážto suma platila vloni, na 26 milionů. Ředitele jsme neodvolali, představenstvo o tom nehlasovalo. Naopak s ním počítáme, ale na jiném postu,“ prohlásil Jiří Šolc, a současně odmítl upřesnit, zda pokus o odvolání proběhl.

„K odvolávání nedošlo jen proto, že se nedokázali dohodnout na někom, kdo by jej přechodně zastoupil. Bureše měl totiž na tři měsíce nahradit člověk, který v IS v životě nepracoval,“ trval si na svém Ondřej Červinka.

IS zajišťuje veškerý informační systém města a všech jeho organizací. Destabilizace společnosti by mohla způsobit počítačový kolaps. IS bývá spojována s bývalým vedením města, možná hlava ředitele padne za oběť politické změně. „Byl podán návrh na mé odvolání. Víc nejsem představenstvem oprávněn sdělit,“ řekl Jaroslav Bureš.