„Po několika letech se nám podařilo dohodnout s majiteli soukromých sběrných surovin a od pondělí 16. března bude sběrné místo patřit Liberci,“ uvedl pro Deník Milan Šír st ím, že důvodem není to, že by byla dosavadní sběrná místa kapacitně nedostačující. Město se chce podlě něj pouze více přiblížit občanům v odpadové politice.

Vedle sběrného dvora společnosti .A. S. A. v průmyslové zóně jih a dvou menších městem dotovaných sběrných dvorů v Bažantí a Riegrově ulici tak v Liberci přibyde další možnost, kam vozit odpady.

„Lidé sem budou moc svážet odpady prakticky všeho druhu, s nimiž by pak dále nakládala společnost .A. S. A., která je pro město v této oblasti generálním partnerem,“ vysvětlil již dříve náměstek primátora Milan Šír.

Úspěšný výsledek jednání města se Severočeskými sběrnými surovinami je podle Milana Šíra určitým přínosem také pro životní prostředí. „Do běžných sběrných surovin totiž mohou lidé vozit jen některé typy odpadů. Síť Severočeských sběrných surovin zdaleka nevykupuje vše, a když něco nevezmou, lidé bohužel jednávají tak, že nepřijaté suroviny vyhodí někde za rohem,“ konstatoval náměstek primátora.

Někteří občané města pod Ještědem by možnost vozit odpad všeho druhu do další sběrny poblíž centra uvítali. „Sběrné místo v centru Liberce vidím jako velký přínos. Pokud vím, jeden sběrný dvůr je až v průmyslové zóně, což je pro mě daleko,“ uvedl pro Deník Liberečan Jan Holý.