Cestující se tak mohou těšit na zkvalitnění služeb a na své si přijdou i samotní zaměstnanci Českých drah. „Rekonstrukce si vyžádá třiatřicet milionů korun,“ poznamenal tiskový mluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Stavba začne v odjezdové hale někdy v tomto týdnu a cestující se tak musí připravit na některá omezení. Celá modernizace skončí v příštím roce.
České dráhy pokračují v celkové proměně libereckého nádraží. V minulých letech se k lepšímu změnila příjezdová hala, v areálu vyrostlo také nové moderní zákaznické centrum, vozíčkáři mohou využívat výtahů.

Neuvěřitelných 140 milionů si vyžádala oprava obou podchodů, které byly ve velmi špatném technickém stavu. Rekonstrukce skončila teprve letos v září a kromě jiného zajistila bezpečný průchod z nádraží směrem k liberecké Tipsport aréně. Lávku, které musela být před lety stržena, totiž nahradil moderní podchod. Cestující a tamní obyvatelé si tedy už nemusí cestu nebezpečně zkracovat přes trať. V nadcházejících letech by se podle Českých drah nového moderního kabátu mohla dočkat také jednotlivá nástupiště. Na rekonstrukci čeká i nádráží v Horním Růžodole.