Milan Franko to ve středu dopoledne řekl novinářům. „Tento týden jsem o svém rozhodnutí informoval pana policejního prezidenta, který mé důvody pochopil. Nyní s tím seznámím své podřízené," řekl Deníku policejní ředitel.

Jak dodal, musel si zvolit svou prioritu, kterou je zdraví. „Rozhodl jsem se tak po konzultaci se svým ošetřujícím lékařem, který mi řekl, že některé činnosti už nebudu moci vykonávat. Čeká mě léčení a nemohl bych se své funkci stoprocentně věnovat," poznamenal Franko.
Ve čtvrtek chce krajský policejní ředitel své rozhodnutí oznámit také na bezpečnostní radě Libereckého kraje.

Ke konci července tak ukončí svůj služební poměr u policie. Kdo ho nahradí, není zatím jasné, ani zda bude na pozici vypsáno výběrové řízení, anebo policejní prezident jmenuje některého Frankova podřízeného.

Třicet let u policie

Milan Franko u policie pracuje třicet let a před nástupem do pozice krajského policejního ředitele pracoval jako okresní ředitel policie v Semilech. Následně působil nejprve jako náměstek policejního ředitele pro Severočeský kraj a posléze jako liberecký krajský policejní ředitel. „Svým způsobem jsem pyšný na to, jaké policejní ředitelství jsem tady vybudoval a velice si vážím práce všech policistů v kraji," uzavřel.

Jeho odchod mnohé zaskočil. „Bude mi chybět na bezpečnostní radě kraje, kde byl vždycky skvělým parťákem. Je to dobrý chlap a dobře se s ním spolupracuje. Ani nevím, co na to říci," reagoval ředitel krajských hasičů Roman Hlinovský. Překvapen byl také ředitel Městské policie v Liberci Ladislav Krajčík. „Vůbec to nevím. Mrzí mě to. Milana Franka znám mnoho let jako výborného policistu a spolupracovali jsme velmi dobře. Do dalšího života mu přeji jen to dobré a hodně zdraví," podotkl Krajčík. Vynikající spolupráci s policií za doby působení Milana Franka Deníku potvrdil i ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík. „Spolupracovali jsme velmi dobře a jeho odchod mě překvapuje. Slyším to teď poprvé a lituji toho," zmínil Mackovík.

Liberecký hejtman Martin Půta (SLK) byl informací zaskočen. „Je to překvapení. Spolupráce s ním byla vždy skvělá a přeji mu, aby překonal to, s čím bojuje," uvedl Půta. Zároveň dodal, že ho zajímá, kdo bude nástupcem.