„Firma Svět zvířátek zkrachovala. Majitelé společnosti se zachovali sprostě vůči zvířatům i zaměstnancům," tvrdí ochránkyně zvířat z Liberce Františka Zverková, která do libereckých poboček v obchodních domech Plaza a Géčko svolala policisty spolu s veterináři.

„Zaměstnanci Světa zvířátek nám volali, že mají strach o zvířata, která zůstala v obchodech naprosto odříznutá od veškeré péče. Mluvili o mrtvých potkanech. Jednu pobočku mimo Liberecký kraj nechali majitelé údajně vychcípat, tady v Liberci zvířata neměla péči od pátku," doplnila rozčilená Zverková.

Svět zvířátek nabízel zákazníkům ptáky, hlodavce, ryby a hady. „Celý víkend jsem objížděla se známou obchody a svážela zvířata do dočasných domovů, aby se jim nic nestalo. Hledala jsem pomoc například pro 40 morčat. Do obchodu v Géčku v Liberci jsme se ale nedostaly," uvedla bývalá zaměstnankyně Světa zvířátek.

Majitelé nereagují

Deník kontaktoval majitele Světa zvířátek (sídlo firmy je v Jičíně) na několika telefonních číslech uvedených na webových stránkách firmy, ale bezvýsledně. Telefony jsou vypnuté, na maily rovněž nikdo nereaguje. V obchodním rejstříku stojí, že se firma ruší k 24. lednu 2014 a přebírá ji likvidátor.

Vyšetřování

Policisté v pondělí našli v libereckých obchodech dvě mrtvé myši. „Byly to krmné myši. Jinak jsme žádná mrtvá zvířata neobjevili. Celý případ jsme předali veterinární správě," informovala liberecká policejní mluvčí Vladimíra Šrýtrová. Vyšetřování je teprve na začátku, Deník bude dění kolem Světa zvířátek nadále sledovat. „Pokud majitelé mrtvoly včas odklidili, tak z toho všeho nakonec vyváznou bez trestu," uzavřela Zverková.