Na udělení Pocty hejtmana Libereckého kraje můžou občané podávat návrhy v případě, že jde o osobnost spjatou s Libereckým krajem. „Buď se nominované osobnosti na území kraje narodily, žijí tu, jejich působení je spjato s Libereckým krajem, nebo jejich jednání reprezentuje v určité oblasti náš kraj a přispívá k jeho věhlasu a dobrému jménu,“ doplnil krajský mluvčí Filip Trdla.

Z nominovaných osobností bude vybírat pracovní skupina složená ze zastupitelů i organizací spjatých s Libercem, vybraným osobnostem předá hejtman ocenění formou dekretu a minci Hejmanský dukát, a to během slavnostního večera v září v Oblastní galerii Lázně v Liberci.

Veřejné toalety v Liberci na Sokolovském náměstí.
Na Sokolovském náměstí vyroste veřejná toaleta. Liberecké metro zůstane zavřené

Mezi doposud oceněné osobnosti patří například Isa Engelmann za mimořádný přínos v oblasti uchování historické paměti Židů v regionu, Petr Moos za celoživotní přínos v oblasti dopravního inženýrství a vysokoškolského vzdělávání v oboru dopravy, manželé Věra a Jiří Hudečkovi za celoživotní přínos v oblasti skautingu a práce s mládeží a mnoho dalších. Ocenění se uděluje od roku 2006 a každý rok ho obdrží několik lidí.

Podobnosti o tom, jak někoho nominovat najdete na webu tady.

Mohlo by vás zajímat: Táta utekl hrobníkovi z lopaty, přiznal syn zpěváka Krucipüsku Tomáš Hajíček

Zdroj: Krucipüsk