„První informace, které jsme měli, mluvily o tom, že je most v Doubí málo využívaný. Proto jsme o žádné náhradní lávce neuvažovali. Později se ale ukázalo, že by lidem chyběl. Jednáme o něm i s Densem. Pokud by most využívaly stovky lidí denně, včetně zaměstnanců z blízké průmyslové zóny, postavíme na jeho místě lávku pro pěší a cyklisty,“ prohlásil náměstek primátora Milan Šír.

Jak doplnil, vůbec nevadí, že je na stávající most už vydán demoliční výměr. Starý most, který je ve velmi špatném technickém stavu, město zbourá tak jako tak, protože nemá na jeho opravu peníze. Rekonstrukce by podle Milana Šíra přišla na více než 10 milionů korun, pokud by měl opravený most odpovídat všem předpisům a normám. „Třeba se ukáže, že by se pro novou lávku mohly použít pilíře starého mostu. Uvidíme,“ zdůraznil náměstek.

Podle náměstka Milana Šíra se nedá nyní předem určit, na kolik korun by náhradní lávka město přišla. Určitě by však nestála tolik jako rekonstrukce stávajícího mostu. „Na všem se dá přece domluvit,“ dodal Milan Šír.

Rozruch kolem mostu vyprovokoval k písemnému vyjádření vlastního postoje také primátora Jiřího Kittnera. „Před několika týdny jsme rozhodli původní most nahradit novým přechodem a na můj pokyn byly zahájeny přípravy k nahrazení mostu, to znamená výběr zpracovatele projektové dokumentace, zpracování projektové dokumentace a podobně,“ uvedl primátor Jiří Kittner.

Anketa mezi zaměstnanci

Za vybudování náhradní lávky pro pěší a cyklisty se postavily také odbory, které zastupují práva zaměstnanců průmyslové zóny. „V Densu stále běží anketa mezi pracovníky o tom, zda by jim most chyběl,“ řekl za odboráře krajský předseda Asociace samostatných odborů Milan Šubrt.

Proti bourání mostu bez náhrady se postavili lidé z obou čtvrtí, pro které je most spojnicí s okolním světem. Petice má už přes 1 tisíc podpisů. „Za to, že lávka nakonec bude, jsme rádi,“ uvedla za organizátory petice Dagmar Vízková. Zda bude petice pokračovat, odmítla sdělit.

ČTĚTE TAKÉ: