„Je to už naše šestnáctá ordinace v České republice," popsal marketingový ředitel společnosti Moje Ambulance Jan Laštůvka. Podle jeho slov je nová ordinace praktického lékaře schopna pojmout osm až deset tisíc klientů.

„V současné době máme v nové ambulanci dva lékaře. S růstem klientů ale plánujeme lékařský tým posílit až na čtyři lékaře," doplnil Jan Laštůvka.

Jen během prvního měsíce provozu nabrala nová ordinace několik stovek klientů. „Počet klientů se každý den mění. Přes náborovou agenturu se někdy přihlásí i šedesát klientů za jediný den," vysvětlila sestra Nikola Strádalová.

Čekání? Patnáct minut maximálně

Moje Ambulance hodlá profitovat hlavně z nadstandardní délky otevírací doby, dobré dostupnosti a krátkých čekacích dob. „Místo v obchodním centru je pro nás hodně strategické. Umístěním ordinace odpadá složité hledání parkovacího místa. Otevřeno je navíc dvanáct hodin denně od pondělí do pátku," sdělil Deníku Jan Laštůvka a závěrem doplnil: „Při objednání garantujeme čekací dobu do patnácti minut."

Moje Ambulance působí napříč celou republikou. V Praze má čtyři ordinace a třeba v Brně a Ostravě po dvou. Liberecká pobočka je prvním na severu Čech.

Podobný model klinik funguje třeba v USA, Kanadě a dalších zemích.

STŘEDISKO PRAKTICKÉHO LÉKAŘE vzniklo koncem minulého roku v obchodním centru Forum. Za první měsíc fungování se zaregistrovalo více jak 200 klientů. Foto: Deník/Vít Černý