Dopravní podnik využil k opravě hodin i budovy výluku na tramvajové trati do Jablonce, která umožnila postavit lešení v místech, kudy jinak jezdí tramvaj. Informovala o tom mluvčí dopravního podniku Martina Poršová.

Dopravní terminál v centru města byl postaven v roce 1996 a od té doby obří hodiny ukazovaly Liberečanům přesný čas. I když se hodiny zastavily už v lednu, musely na opravu čekat téměř půl roku, za tramvajového provozu ji nešlo provést. Lidé si museli počkat, teď ale hodiny září novotou. "Jsem ráda, že už jsou zas v provozu, nenosím hodinky a zvykla jsem si na ně, protože jsou dobře vidět z dálky," poznamenala dnes jedna z cestujících, která na terminálu čekala na autobus.

Hodinové ručičky i oba ciferníky dostaly nový lak, původní neonové osvětlení nahradilo modernější LED osvětlení. "Zajistí především delší životnost, odolnost proti mechanickému poškození, bezpečnost a současně také úsporu elektrické energie," vysvětlila Poršová. V květnu a červnu se podle ní dočkala nového nátěru i budova terminálu, opravena byla i jeho střecha. Opravy přišly zhruba na půl milionu korun.