Že si Den matek mohou užít i jejich ratolesti, ukázala liberecká Základní škola U Školy. Na včerejší den přichystala v souvislosti s ním pro své žáky Den radosti. A příjemné spojila s užitečným. Zároveň totiž slavnostně předala za asistence primátorova náměstka Ondřeje Červinky nové hřiště do užívání družině.

Jen škoda, že jim nevyšlo počasí. Místo řádění na novém hřišti s prvky Tomových parků si tak děti zasoutěžily v tělocvičně školy. „S možností nepřízně počasí jsme počítali, takže jsme zvolili dvě varianty Dne radosti. Došlo na tu teplou,“ vysvětluje ředitel školy Radek Hanuš.

Po předání symbolického klíče od hřiště vedení školy z rukou Ondřeje Červinky následovalo zdařilé pásmo dětí ze školní družiny. To připravily družinářky s dětmi pro maminky k jejich nedělnímu svátku. Obrovský úspěch zaznamenala u obecenstva devítiletá Karin Dudášová ze třetí třídy. Ačkoliv je původem ze Slovenska, bravurně zvládla nacvičení a přednesení bezkonkurenčně nejtěžší básničky.

Jazykolamy zvládla naprosto bravurně

Ta se totiž skládala ze samých jazykolamů typu já rád játra, ty rád játra nebo šel pštros s pštrosicí a podobně… Za výkon, jaký Karin předvedla, by se nemusel stydět leckterý dospělý.

„Básničku jsem se naučila přes víkend, nebylo to až zase tak složité,“ říká skromně Karin. Po pásmu pro maminky následovaly soutěže v dovednostech a obratnosti, za které děti získávaly žetony. Ty pak směnily za sladkosti. Dobrot se koneckonců dočkaly i od města Liberec. Jako odměnu za vystoupení jim je předal Ondřej Červinka.

Hřiště, které školní družina získala a na kterém se za pěkných dnů mohou děti vyřádit, vyšlo na více jak tři sta třicet tisíc a hradilo je občanské sdružení Dětský sen.