Scénické ztvárnění Betlému, jednoho z nejstarších kulturních motivů, který je symbolem oslav Vánoc, bylo jen malou částí sobotní akce v Městských lázních v Liberci. Konaly se zde Vánoce Divozemí, které pořádalo stejnojmenné občanské sdružení, ve spolupráci s Oblastní galerií. Vůně vánočních perníčků a tiskařské barvy byly jen malým dílem vjemů, které zde mohli návštěvníci vnímat. Proto také lázně naplnily desítky mladých rodin s dětmi, až byl prostor pro všechny malý.

Děti se účastnily výtvarných divodílen, dospělí popíjeli punč, kupovali dárky v podobě tradičních výrobků a dohromady sledovali pohádky a zpívali koledy.
Vánoce Divozemí pokračují v tradici předvánoční akce, která se v minulosti konala na hradě Grabštejn. Těsně pře termínem konání došlo však k rozporu mezi kastelánem hradu a organizátory vánočního setkání. Narychlo se tak musely hledat nové prostory. Divozemí vyšla vstříc Oblastní galerie a poskytla prostor lázní, přestože se zde již před rekonstrukcí nemělo nic konat.

A podle slov hlavního organizátora Jiřího Vydry se to sdružení Divozemí vyplatilo: „Bylo to neuvěřitelně organizačně náročné. Nevím přesně, kolik lidí přišlo, ale zdálo se mi, že lázně byly malé, tak se, doufám, podařilo pobavit mnoho dětí i dospělých. Nejvíc jsem se obával zimy, která by určitě lidi dřív nebo později vyhnala, ale nakonec to bylo celkem dobré. Osobně jsem měl největší radost z našeho scénického Betlému, který jsem režíroval přímo na míru hlavního prostoru lázní. Věřím, že se nám i v budoucnu podaří najít vhodné prostory pro naše budoucí akce.“