Na letošních Krajských dožínkových slavnostech nechyběla hudební vystoupení, staročeský jarmark, ukázky starých řemesel, výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky a další atrakce. Návštěvníci zažili vedle klasických dožínkových atrakcí, jakou je například dožínkový průvod, také ukázky staročeské svatby.

Součástí slavností bylo, jako již tradičně, vyhlášení výsledků soutěže Výrobek roku z odvětví potravinářství – zemědělství 2008 a ochutnávka regionálních výrobků. „Soutěž je jednou z možností, jak seznamovat širokou veřejnost s kvalitou a originalitou regionálních potravinářských výrobků,“ uvedl Radim Zika s tím, že do letošního, již pátého ročníku, přihlásilo 11 výrobců celkem 27 svých výrobků, které soutěžily v devíti kategoriích.

Mezi hudební vrcholy letošních slavností patřilo vystoupení Ivana Mládka a jeho Banjo Bandu a také kapely Yo Yo Band. Nad letošními dožínkami převzali záštitu hejtman Libereckého kraje Petr Skokan a jeho náměstek Radim Zika, společně s Jaroslavou Kvapilovou a Alešem Šrytrem, starostkou a starostou hostitelských obcí.