První máj byl dnem pracovního klidu. Ve městech a obcích probíhaly masové prvomájové průvody, kterých se museli povinně účastnit žáci, studenti a pracující místních závodů. Nechyběla výzdoba v podobě plakátků s prvomájovými motivy, holubic a papírových vlaječek. Rozhlas a televize vysílaly z prvomájových oslav přímé přenosy a živé reportáže, vycházelo slavnostní vydání Rudého práva.

K současným tradicím patří polibek pod rozkvetlou třešní. Žena, která ho dostane, by měla celý příští rok oplývat krásou, přitažlivostí a plodností, ty nepolíbené naopak uschnou.

Mapováním historické podoby Liberce se zabývá i Tomáš Janků, který stojí za webem Liberec v minulosti a současnosti a stejnojmennou facebookovou skupinou. Posledních pár týdnů se milovník historie věnuje tvorbě videoknihy o historické podobě Liberce. Aktuálně finišuje práci na prvním videoprojektu, který zachycuje proměnu Soukenného náměstí a jeho přilehlého okolí v průběhu času. Bude obsahovat přibližně šest set snímků včetně textu.