Říká se, že pivo chutná nejvíce tam, kde se vaří. Dlouhou dobu si ale lidé v pivovarech samotných zlatý mok dát nemohli – zdejší hostince nedělaly velkou čest svému jménu. Letos už je to jinak. Dva jediné pivovary na Liberecku otevřely své restaurace, které začínají s čistým štítem.

Před koncem roku se pivovarské hospody vratislavického pivovaru Konrad ujal jeden z akcionářů pivovaru. Hostinec se vrací do původních kolejí, tak jak si jej místní lidé pamatují.


Vařilo se před dvanácti lety


„Posledních 8 let zde nefungovala klasická hospoda, pořádaly se zde spíš diskotéky. A jídla se tu nevařila dobrých 12 let,“ zavzpomínal na neslavnou historii restaurace ředitel pivovaru Petr Hostaš. Naštěstí už je smůla zlomena.

Hostinec láká lidi zejména na vratislavické pivo, které – ač není přímo z tanku –  v čerstvosti nemá konkurenci.

„Pivo distribuujeme v sudech do jednoho dne od naplnění. Sortiment se mění, v nabídce je trvale Kvasničák, desítka a jedenáctka, občas se točí polotmavý ležák Eso, Červený král nebo čtrnáctka,“ doplnil Hostaš.

Zatím se návštěvníci vratislavické hospody ohřívají u domácího krbu, co nevidět se otevře také zahrádka, na kterou jistě zavítají také cyklisté využívající nedalekou cyklotrasu 3036.


Svijany mění nájemce hospody


Nového provozovatele  má také pivovarské restaurace ve Svijanech. Od té ještě nedávno dávali ruce pryč samotní majitelé pivovaru, který hostinec pronajímá a při výběru nájemce neměl příliš šťastnou ruku. Po ukončení smlouvy s předchozím provozovatelem, na kterého se mezi lidmi množily stížnosti, padla volba na Tomáše Poddaného, který podniká v pohostinství a  s jeho službami je velká spokojenost. Svědčí o tom štamgasti, kteří si do nově otevřené pivovarské restaurace stále častěji nacházejí cestu.

„Jdeme cestou staročeské kuchyně, takže nabízíme ovarová kolena, kachny, pivní guláše. Žádnou exotiku nevaříme, to by se sem nehodilo,“ přitakává nový provozovatel.


Lákají lidi na 
deset druhů piv


Důvodem, proč navštívit pivovarskou hospodu je několik, ten nejpádnější je ovšem samotné pivo, které se sem vozí  „hned odvedle“. A teď se podržte: teče rovnou z 10 píp.

„Myslím si, že nabídka 10 druhů piv je široko daleko ta nejširší. Nejoblíbenější mezi pivaři je jedenáctka a třináctka, hned v závěsu za nimi je nové řezané pivo Svijanský Fanda,“ podotkl Tomáš Poddaný.

Právě Fanda patří mezi nepříliš rozšířená piva a pivovarská restaurace patří mezi jednu z mála, která jej má ve stálé nabídce.  Už to objevili první cyklisté, kteří společně  s jarním sluníčkem přijeli „na otočku“. Jak nový provozovatel dodává, někteří návštěvníci si oblíbili nový sport – konzumaci všech 10 druhů piv  během jedné návštěvy. „Ve velkých půllitrech to ale ještě nikdo nedal,“ směje se Poddaný.