Univerzita loni památník vrátila před budovu ekonomické fakulty a v současné době jej renovuje. Vybrané příspěvky poputují na část oprav a osvětlení. Turnaj se hraje na sedmi hřištích a jeho pátý ročník potrvá až do letošního října. Golfisté z liberecké univerzity hráli v několika smíšených týmech spolu s kolegy z jiných univerzit nebo s podnikateli.

Míčky na Ypsilonce odpalovala také řada známých osobností. Mezi nimi nechyběl například emeritní sólista Opery Národního divadla v Praze Luděk Vele. „Hraji skoro denně u nás na Grabštejně. Z chalupy vidím přímo na hřiště. Pro mě není golf jen hra, je to téměř filosofie,“ řekl Vele, který nezapomněl přispět na obnovu památníku. Součástí turnaje byla i golfová akademie, díky čemuž si mohli odpaly či puttování si pod vedením zkušeného lektora vyzkoušet zaměstnanci TUL a jejich děti.

„Je tu příležitost a čas popovídat si s lidmi, které jsem dlouho neviděl. A chvíli také potýrám tělo a pak mohu zase rok odpočívat," podotkl se smíchem děkan Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL Zdeněk Plíva.