Vyplývá to z výsledků elektronického sčítání cyklistů, které se na trasách provádí už několik let. Kromě sčítání byli návštěvníci dotazováni rovněž na spokojenost se službami a kvalitou singltreku. Pro provozovatele může být uspokojivé, že 96 % dotázaných vyjádřilo spokojenost.

„Z námětů, které zazněly nad rámec předdefinovaných možností, bylo opakovaně zmíněno přání kvalitnějšího značení na polské straně Singltreku. Několikrát návštěvníci apelovali také na preciznější údržbu krajů trailů s ohledem na větve trčící do stezek. Za zmínku stojí také přání o vybavení zázemí Singltreku větším počtem toalet, wi-fi či „automatu na duše"," stojí v monitorovací zprávě.

Pozitivně dopadlo i hodnocení služeb pro turisty v Novém Městě pod Smrkem. Kladně je ocenilo 87 % dotázaných. „Je pravda, že poslední dobou se toho v tomto směru v Novém Městě hodně změnilo. Dřív tu chybělo ubytování, stravování, víc obchodů s potravinami. To teď všechno funguje," uvedl už před časem starosta Pavel Smutný.

Ještě letos by se mělo začít s výstavbou nového nástupního místa ve Swieradowě Zdróji, v plánu je i propojení stezek v Libverdě s Bikecentrem na Hejnickém hřebeni.