„Po rekonstrukci vnějšího pláště nebude docházet k další devastaci dřevěných prvků, do kterých zatékalo. Dům má také vyměněná okna a opravenou fasádu. Bohužel už když probíhaly rekonstrukční práce, bylo díky statickému posudku zjištěno, že jsou v objektu ve špatném stavu podlahy. Bez jejich opravy a statického zajištění bychom se tak v obnově objektu nepohnuli dále,“ informoval místostarosta Frýdlantu Jiří Stodůlka.

Začala tak vznikat projektová dokumentace na zajištění vnitřních prostor objektu, ve které bude řešeno statické zajištění celého objektu včetně všech podlaží, vestavba výtahu, protipožární opatření, oprava schodů a změna užívání na bytové jednotky. „O tom, že v čp. 99 vniknou byty, rozhodli frýdlantští zastupitelé hlavně kvůli jejich dlouhodobému nedostatku. Jisté ale je, že nepůjde o žádnou malou investici, minimálně přijde jejich vytvoření na 50 milionů korun. I proto budou zastupitelé rozhodovat o tom, zda bude rekonstrukce financována z rozpočtu města, z dotace nebo z úvěru,“ upřesnil starosta města Dan Ramzer.

Na byty by mělo být přestavěno druhé, třetí a čtvrté nadzemní podlaží. V přízemí objektu zůstanou komerční prostory a také se zde nachází služebna Městské policie Frýdlant.