„Situace je tady strašná. Bydlíme tu už přes 10 let a stále jsme si na ten provoz nezvykli,“ řekla obyvatelka domu v těsné blízkosti kruhového objezdu, kde ulice začíná. „Jsem ráda, že se s tím město rozhodlo něco udělat,“ dodala.

Vedení Liberce vyhovělo stížnosti místních na základě vlastního měření rychlosti. Z jeho výsledků vyplynulo, že ve směru od sportovního areálu k ulici Česká překročila limit 50 km/h polovina všech vozidel, v opačném směru jich pak bylo 69 procent.

„Po posouzení situace bylo navrženo umístění dvou zpomalovacích příčných prahů do místa přímého úseku na začátku a konci oboustranné zástavby. Toto umístění by podle předpokladu mělo mít nejvyšší efekt na zklidnění dopravy,“ vysvětlil náměstek pro technickou správu města Jiří Šolc.

Ulice vede od kruhového objezdu ke sportovnímu areálu nedaleko místního hřbitova. Motoristé sem míří za relaxem i sportovními výkony celý rok. „Jedná se o místní komunikaci na okraji města, na které se nachází dlouhý relativně rovný úsek, který i díky řídké zástavbě svádí řidiče k rychlé jízdě. V posledních letech přibývá nových rodinných domů podél této komunikace,“ dodal náměstek Šolc.

Na konci ulice je velké parkoviště, kam většina motoristů míří. Existují ale i výjimky. Podle místních využívají rovný úsek například motorkáři, kteří na silnici zkouší sílu svých strojů. „Největší hluk je z motorek, které tu snad závodí. Vidíme je, jak jezdí dokola sem a tam,“ řekl další obyvatel jednoho z panelových domů.

Zpomalovací pruhy by se na silnici měly objevit do konce letošního roku. Podle Šolce teď vzniká projektová dokumentace. „Nad rámec žádosti místních jsem rozhodl, že instalujeme ještě jeden zpomalovací práh nedaleko parkoviště areálu, aby se ještě více zamezilo rychlé jízdě některých řidičů,“ uzavřel náměstek.