Podle internetových stránek libereckých fanoušků pod názvem Supras Unisono by měli mít sraz na nádraží v Liberci před třetí hodinou a do Jablonce by měli dorazit v 15.40.

V tu dobu by se na Dolním náměstí v Jablonci měl chystat k pochodu i kotel domácích příznivců. Ke srazu v půl čtvrté u knihovny vyzývají na svých internetových stránkách. Pak má následovat společný pochod ke konečné tramvaje v Tyršových sadech. Zároveň jablonečtí fanoušci vyzývají účastníky pochodu, aby se nenechali vyprovokovat a předešli případným konfliktům.

Policistům pomohou posily z Liberce

Jablonečtí policisté o plánovaných pochodech obou táborů vědí a budou je monitorovat. K zajištění bezpečnosti využijí i posily z Liberce. „Utkání je vyhodnocené jako středně rizikové a tomu budou odpovídat i bezpečnostní opatření,“ říká mluvčí jablonecké policie Ludmila Knopová.

Většina zápasů na Střelnici sice probíhá bez incidentů a výtržností, ale všichni fandové fotbalového Jablonce ještě dozajista mají v paměti tři roky starý domácí zápas s Brnem, kdy hostující „rowdies“ rozpoutali na Střelnici hotové peklo a část stadionu zdemolovali.

Incident s fanoušky Brna nemá obdoby

Vytrhaná padesátka sedaček a ty následně zapálené, mohutné sloupy kouře z dýmovnic, převržené toalety, zničená oplocení. Více než stotisícovou škodu způsobili 16. března 2008 fandové Brna přímo na jabloneckém stadionu a hmotnou škodu hlásila i policie, hlavně na vozidlech. Jeden z policistů byl dokonce zraněn vrženou sedačkou.

Utkání tehdy nebylo zařazeno mezi rizikové, proto při něm neasistovala pořádková jednotka ani posily z jiných okresů.

Podle Ludmily Knopové jde o nejhorší incident, k jakému zatím na jabloneckému stadionu došlo. Opatření jsou od té doby mnohem ráznější.

V tradičních severočeských derby sice k takhle výrazným incidentům nedochází, ale zase mají svá specifika, která se vzhledem k bezpečnosti musí brát vážně. „Jde o to, že obě města jsou velice blízko. Když hlídáme fanoušky ze vzdálených měst, tak je vyprovodíme za hranice okresu a je vyřešeno. V tomto případě je to jiné, navíc liberečtí fandové s návratem dost často nespěchají. Proto je musíme monitorovat mnohem delší dobu,“ konstatovala jablonecká policejní mluvčí.