Liberec

Horolezecká aréna Hanibal

Nová horolezecká aréna Hanibal se zítra slavnostně otevře v Liberci, v bývalém lomu Na Bídě. Vzniklo tam unikátní lezecké centrum, které nemá v České republice obdobu. Drytoolové cesty, cvičná via ferrata a v zimě ledová stěna to jsou v krátkosti největší lákadla.

Zítra proběhne v aréně zvané HaHa i den otevřených dveří, který startuje v 10 hodin dopoledne. Aktivní program včetně slaňování i ukázky práce hasičů nebo záchranářů je připravený pro děti i dospělé.

Zažijte vítání léta v Harcově

Chráněné dílny Domova Harcov pokračují v otevírání svého domova veřejnosti. Po vydařeném masopustu připravili na sobotu další akci slavnost letního slunovratu. „Harcov se po roce zaplní bytostmi, které jinde jen tak neuvidíte bludičky, hejkalové, lesní duchové a víly se postarají o všechny vaše smysly. Chuťové buňky rozvíří lektvary z bylin z harcovských vršků, sluch potěší Náhodné setkání, ruce si přijdou na své v tvořivých dílnách, vůně bylin a pečeného masa se postarají o čich a oči ty budou jen přecházet," zvou organizátoři.

Frýdlant

Den plný zábavy nazvaný Frýdlant se baví je na zítra připraven v centru města. Akce se koná u příležitosti Frýdlantského millenia, tedy tisíciletého výročí první zmínky o věžičce nad budoucím městem.

Hlavní program proběhne na náměstí T. G. Masaryka. Odstartuje v 10 hodin dopoledne a během dne se tam na pódiu vystřídá řada kapel. V šest večer například Ready Kirken, v osm večer Žlutej pes, o hodinu a půl později Eddie Stoilow a hodinu před půlnocí začne hrát místní oblíbená skupina The Grizzlies. Na půlnoc je připraven ohňostroj.

Kromě náměstí si program připravuje i Špitálek, kde bude k vidění výstava k milleniu a barmanská show, slavit se bude i v parku. Tam budou výtvarné dílny, ukázka sokolnictví nebo vystoupení dětí z místních škol. V kině se pak budou zdarma promítat animované pohádky.