Několik obyvatel sem totiž přišlo orodovat za to, aby se výběrové řízení na prodej pozemku vůbec nekonalo, anebo aby mělo jejich společenství vlastníků přednostní právo koupě pozemku. Tlak několika občanů nakonec přinesl své ovoce, výběrové řízení město přesune a upřednostní v něm vlastníky domu.

„Kdyby město pozemek prodalo, pak by si děti musely chodit hrát na silnici. K tomu by se snížila cena našich bytů, když budou kolem domu pozemky ve vlastnictví někoho jiného,“ prohlásil za lidi z Horské Ivo Marhold. „Byli bychom rádi, kdyby v případné kupní smlouvě bylo jako věcné břemeno zahrnuto to, že můžeme přes ty pozemky chodit do domu,“ doplnil.

Jak vysvětlovali vlastníci bytů, nemají peníze na to, aby mohli obyvatelé domu nabídnout za pozemky tu nejvyšší sumu. Na jejich stranu se postavili někteří opoziční zastupitelé.

„Navrhuji, abychom jednání o prodeji pozemků přesunuli na jindy,“ řekl Jaroslav Morávek (KSČM). K němu se přidal také Jiří Šolc ze sdružení SOS pro Liberec. „Ti lidé by neměli o pozemky kolem domu přijít,“ podtrhl. Primátor Jiří Kittner (ODS) posléze souhlasil. „Je to hra politiků pod pláštíkem práv občanů,“ zhodnotil věc později.