„Mohu potvrdit, že o objekt projevila zájem Technická univerzita v Liberci. Momentálně probíhají jednání o prodeji objektu mezi policií, ministerstvem vnitra a univerzitou," uvedla Vlasta Suchánková, mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Liberci.

Policisté vyklidili dům již před časem. Původně zde měli sídlo kriminalisté a jedno obvodní oddělení. V rámci úsporných opatření krajské vedení vytipovalo několik služeben, které opustí a ušetří tak za energie i provoz. Dům v Třebízského ulici byl jedním ze seznamu vybraných.

O dalším využití opuštěného domu se nějaký čas živě diskutovalo. „Bývalá služebna v Třebízského je jedním z opuštěných objektů, který se bude muset řešit," řekl před časem na setkání s lidmi i primátor Liberce Tibor Batthyány. Místní starousedlíci se dokonce obávali toho, že objekt připadne pochybným majitelům, kteří v něm zřídí ubytovnu.

Dům v Třebízského ulici je ukázkou socialistického realizmu v Liberci tzv. SORELY, pro kterou je typická mozaika. Ta v tomto případě zobrazuje nad vchodem do objektu studenta a studentku. Ve své době byl dokonce článek o této stavbě publikován v časopise Architektura ČSR.