Procházková mluvila také o tom, že dění na Ukrajině sledují i zahraniční média velmi bedlivě a není problém s přístupem k informacím. Problém spočívá v tom, že nevíme, co se děje v ruských hlavách. To považuje za nebezpečné. Na chvíli vystoupila ze své role novinářky, která má posuzovat věci objektivně, a sdělila posluchačům, že podle ní sankce Rusko nezastaví. „To, co Rusko může opravdu zastavit, je ukončení exportu plynu a ropy,“ podotkla.

Program byl součástí diskusního cyklu 5400 vteřin inspirace, v jehož rámci jsou připravována setkání s inspirativními osobnostmi z různých oblastí: techniky, umění, humanismu, přírodovědného inženýrství, kybernetiky apod.

Petra Procházková psala téměř 30 let pro Lidové noviny, od roku 2018 píše pro Deník N. Vybudovala si respekt především díky svým reportážím z válečných konfliktů z území bývalého Sovětského svazu. Jako zpravodajka referovala o konfliktech v Osetii, Gruzii, Tádžikistánu, Náhorním Karabachu, Afghánistánu i v Kurdistánu. Za svou novinářskou práci získala Cenu Ferdinanda Peroutky či Cenu Karla Havlíčka Borovského.