Těmito slovy se ve své funkci jednoho z pěti nových členů představenstva liberecké nemocnice uvedl neurolog Zdeněk Konrád.

Nabídku, které se mu dostalo, hodnotí jako vyvrcholení svojí dosavadní kariéry. Současně ale přiznává, že by se nerad odřízl od svojí stávající praxe a vedoucí pozice v Praze. „Nastoupím v březnu, ale nějaký den musím obětovat svému stávajícímu působišti. Byla to moje jediná, avšak nepřekročitelná podmínka, to říkám zcela otevřeně. Musím si totiž udržet určitou praxi, protože jestliže bych na delší dobu opustil svůj obor, už bych ho nemohl zastávat,“ přiznal.

Jak současně zmínil, komplikací spojených s cestováním se neobává, neboť byl v minulosti zvyklý každý den dojíždět do hlavního města z Turnova, a za tím účelem vstávat v pět hodin ráno.

Kromě Zdeňka Konráda zasednou do křesel nového představenstva také dvě ženy, původem ze Slovenska. Jednou z nich je Danka Kaššovicová, která ekonomické řízení nemocnic studovala například na britských univerzitách v Leedsu a Birminghamu, a jako jediná Evropanka byla za tímto účelem vybrána i na kurz do Japonska. Její mladší kolegyně Aniko Špičková, absolventka biomedicínského inženýrství ČVUT má pak zkušenosti manažera společnosti Stargen EU, v níž pomáhala pro východní Evropu získávat nejmodernější robotické chirurgické zařízení pro operace.

Dalšími členy představenstva se stali také profesor a biochemik Tomáš Zima a právník Josef Skácel, mj. úspěšně hájící značku pivovaru Budvar na zahraničních trzích. U příležitosti jejich uvedení do funkce se krajský hejtman Stanislav Eichler současně vyjádřil, že jednání byla vedena narychlo, a hlavně v důsledku rozhodnutí starého představenstva opustit tento týden svoje pozice. Někteří oslovení adepti ale potvrdili, že se s nimi o nástupu jednalo už minimálně na sklonku minulého roku. S Aniko Špičkovou například od konce prosince.