Přehlednější uspořádání informaci si kraj slibuje od nových webových stránek, které už jsou v provozu. „Vzhled, funkčnost a přehlednost webu kraje již potřebovaly výraznou změnu. Jsem rád, že můžeme nyní spustit novou verzi stránek. Běžný uživatel samozřejmě najde veškeré informace stále na stejném místě tak, jak je zvyklý, a to na https://www.kraj-lbc.cz/,“ uvedl náměstek pro informatiku Zbyněk Miklík.

Mezi nejvýraznější změny patří nový vizuál, stánky se i díky němu lépe přizpůsobují mobilním zařízením a jsou přístupnější lidem s různým druhem postižení. Díky intuitivním dlaždicovým rozcestníkům by se měl uživatel snáze dostat tam, kam potřebuje. Aktuality jsou pak rozdělené do tematických okruhů.

Nová sekce „Potřebuji zařídit“ obsahuje důležitá témata včetně informací, tipů a rad. “Vše bude průběžně aktualizováno podle potřeb veřejnosti,” dodal krajský tiskový mluvčí Filip Trdla. V záložkách krajských odborů najdou občané nejčastěji hledané odkazy, popis agendy jednotlivých oddělení a další potřebné informace.

Na jednom místě jsou i formuláře, rozdělené podle oddělení, která je řeší. K dispozici je v případě potřeby i metodika plnění, související dokumenty či kontakt na odbor,” doplnil Trdla.

Novou podobu webových stránek vytvořila společnost UVM za 500 tisíc korun bez DPH.


Nahrává se anketa ...

Mohlo by vás zajímat: Máte nápad, jak vylepšit Liberec? Radnice přispěje lidem na návrhy 10 milionů

Sezóna na Lesním koupališti v Liberci odstartovala v pátek 10. června. | Video: Jiří Louda