Ve dvanáctičlenné skupině je nováčkem Dětřichov B, za postoupivší Horní Řasnici přišlo Nové Město, které sestoupilo z přeboru a Oldřichov byl přesunut do Jihu. Víska hraje svá utkání v Kunraticích a Jokers v Dolní Řasnici.

Nové Město snad prvně v historii sestoupilo do nejnižší soutěže. A to před pár lety působilo i v I. B třídě. Pro tradičního účastníka minimálně okresního přeboru to tak byla doslova tragédie. Ale je tu nový ročník a s ním jednoznačně úkol č. 1: postup do přeboru. „Určitě je cílem pro tuto sezonu okamžitý návrat do okresního přeboru, ale víme, že to nebude lehké, protože víme, jak to je. Často dochází k podceňování rádoby lehkého soupeře a na druhou stranu se všechna mužstva na vás chtějí vytáhnout a nemají de facto co ztratit proti mužstvu, které spadlo z vyšší soutěže,“ říká Radim Suk.

Hostování v Městě ukončil Hofman, autor 19 gólů, který se vrátil do Bulovky, další kanonýr Šindler pokračuje na hostování ve Frýdlantu. Naopak z hostování v Habarticích se vrací Lakomý. Nyní bylo domluveno hostování Kadery do Hejnic a opačně příchod Ondřeje Černého na půl roku.

Příprava Nového Města s trenérem Josefem Jalovičárem byla na turnaji v Habarticích, kde remizovalo s Habarticemi 2:2 a prohrálo s Raspenavou 2:8. „Dále jsme zkusili dva týmy, se kterými se budeme potkávat ve III. třídě. Výsledky byly jednoznačné: 6:2 s Krásným Lesem a 9:2 s Bulovkou B, oba zápasy byly na hřištích soupeře. Tak doufáme, že nám to vydrží a na vítězné vlně projedeme III. třídou zpět do okresu, kam si myslím, že patříme,“ dodává Suk.