Proměnou prošla vizuální identita města Osečná, které se rozhodlo oživit svou historii a zároveň vzít v potaz své okolí. Nově vytvořené logo vychází z městského heraldického znaku, ze kterého přebralo výraznou červenou barvu. Logo začíná piktogramem, které tvoří počáteční písmeno města, tedy „O“ podtržené vlnovkou. Ta odkazuje na pramen řeky Ploučnice, lázeňství, turistické trasy a kopíruje gryfa z heraldického znaku. Počáteční písmeno může být též vnímáno jako oáza klidu a zdraví. „Zastupitelstvo se rozhodlo vytvořit novou vizualizaci města. Požádali jsme o to libereckou firmu, která nám ji zpracovala a navrhla několik verzí. Výběr jsme zúžili na tři verze, které jsme předložili zastupitelům a po několikahodinové debatě došlo ke shodě,“ řekl starosta Osečné Jiří Hauzer.

Nové logo má připomínat bohatou městskou historii a slibovat, že je město připraveno na moderní a dynamický budoucí rozvoj. „Už s ním pracujeme a do budoucna bude na všech upomínkových předmětech, na tabulích a městských organizacích,“ dodal starosta.

Mohlo by vás zajímat: Zrozeno pod Ještědem. Dvacetileté přátelství přetavili ve výrobu sušeného masa

Za vznikem libereckého jerky stojí dva letití kamarádi z Liberce Tomáš Zvára a Jaroslav Hájek. | Video: North Czechia Jerky