Podle Killarové školka nabídne průpravu pro tanec a další pohybové aktivity. Nejvíce se však bude zaměřovat na tenis a fotbal. „V současné době jednáme s fotbalovým klubem FC Slovan Liberec, rádi bychom, aby naše děti trénovali zkušení sportovci. Snažíme se sehnat také kvalitní lektory tenisu, oslovili jsme několik klubů," popisuje Killarová.

Odborníky chce vedení zařízení i pro výuku angličtiny. Tu by měli zajistit rodilí mluvčí. Školka zatím nabízí dvacet míst, do budoucna je tu však možnost rozšíření až na dvojnásobek. „Zatím využíváme přízemí vily, na zvýšení počtu míst tu máme dostatek prostoru i v horních patrech budovy," říká Killarová.

Nová mateřinka sídlí v objektu s velkou zahradou a jako další výhodu zakladatelka zmiňuje blízkost sokolovny s tenisovými kurty. Školka jako další svou službu nabízí svoz dětí z nedaleké průmyslové zóny.

„Každé ráno v sedm budeme přistavovat auto a podle domluvy jsme schopni i děti zase zpět odvézt," doplňuje Killarová. Nová školka ve Václavské ulici  začne fungovat od září.

 „Na první víkend v září jsme naplánovali den otevřených dveří, kde si rodiče budou moci vše prohlédnout a zeptat se nás na cokoli. Očekáváme, že nejčastější otázky se budou týkat hlavně sportu, přeci jen jsme první školka v Liberci, co tohle nabízí," dodává Simona Killarová.

Hned o ulici vedle se nachází další „průkopník", a to Centrum Kašpar, které pomáhá ženám a matkám s uplatněním na trhu práce. Jednou ze služeb, kterou zdarma nabízí firmám, které prošly genderovým auditem, jsou chůvy.

„Jsou situace, kdy je poměrně obtížné skloubit pracovní povinnosti s péčí o děti. A zejména tehdy, když jsou děti často nemocné. Přitom začarovanému kruhu předávání nemocí v dětských kolektivech školek či škol se prakticky nedá vyhnout. Proto, aby matka mohla chodit do práce, dochází do domácnosti naše chůvy," popisuje část projektu financovaného Evropskou unií Jana Benešová z Centra Kašpar.

V Liberci využívá těchto služeb hned pět zaměstnavatelů a to Krajský úřad Libereckého kraje, síť hotelů Pytloun, Dopravní podnik měst Liberce a Jablonce nad Nisou, firma VGD a Jedličkův ústav. „Začátky byly poměrně rozpačité, rodiče se báli si domů pustit někoho cizího. Během ale  docela krátké doby se nám podařilo získat si důvěru a naše chůvičky jsou plně vytížené, dokonce teď budeme přibírat i dvě nové, protože se služba osvědčila a je o ní velký zájem," pochvaluje si Benešová.