Prosincové zprovoznění dvouproudé silnice vedoucí přes Blažkovu a Náchodskou ulici, které umožnilo současné zjednosměrnění souběžného úseku třídy Dr. Milady Horákové, se obešlo bez očekávaných problémů, a to i díky maximálním preventivním opatřením.

„Vzhledem k počasí nebylo možné udělat vodorovné dopravní značení na kritickém úseku za terminálem MHD, kde hrozilo, že nepozorní řidiči najedou do protisměru. Proto se do středu silnice nechaly navést betonové bloky, které oba směry rozdělují a navádějí řidiče na správnou trasu,“ uvedl pro Deník Vlastimil Malý, komunikační inženýr Dopravního inspektorátu v Liberci. Betonové bloky budou v tomto úseku až do jara, kdy je nahradí právě vodorovné dopravní značení.

Podle vedoucího odboru dopravy libereckého magistrátu Pavla Rychetského je zatím příliš brzy na to, hodnotit platnost nového řešení na jedné z hlavních a nejzatíženějších libereckých tepen. Pozitivní ale je, že bezprostředně po zásadní změně směru jízdy nenastal v těchto úsecích žádný dopravní chaos. „Skutečně jsme odsud neměli hlášené žádné problémy, a to ani od řidičů, ani od dopravního podniku,“ konstatoval Vlastimil Malý.

Podle provozního ředitele Dopravního podniku města Liberce Ludvíka Lavičky se zatím nedá nové řešení dopravy zhodnotit ani z hlediska MHD, situace se podle něj ale díky nové silnici přece jen trochu zlepšila. „Otázkou ale stále zůstává, co bude po otevření obchodního centra Forum Liberec, to bude ta největší zkouška,“ poznamenal Ludvík Lavička.

Úpravy obou jednosměrných úseků stále nejsou konečné. Kromě zmiňovaného vodorovného dopravního značení za terminálem MHD se ještě dočká úprav jednosměrný úsek třídy Dr. Milady Horákové. Silnice tam dostane nový povrch. „Ten se bude dělat zřejmě na jaře, a to za zachování provozu. Tím způsobem, že v jednom jízdním pruhu se bude jezdit a ve druhém pokládat nová silnice,“ přiblížil Pavel Rychetský.