Policie pátrá po dvou mužích, kteří se v inkriminované době nacházeli právě ve vnitrobloku Moskevské ulice a svým svědectvím k případu by mohli výrazným způsobem dopomoci k jeho objasnění.

„První ze svědků, po jehož totožnosti pátráme, měl na sobě černočervenou bundu s bílými prvky na vrchních částech rukávů, tričko nebo mikinu černé barvy s potiskem a modré kalhoty. Jednalo se velmi pravděpodobně o rifle,“ uvedl tiskový mluvčí policie Vojtech Robovský. Podle zatím dostupných informací se tento muž zřejmě znal s dalším mužem, který byl v daném okamžiku také přítomen předmětného jednání. „Ten měl na sobě černou sportovní obuv, modré riflové kraťasy, černou mikinu s kapucí a na zádech černý batoh. Muž měl černé, krátce střižené vlasy a vousy,“ doplnil Robovský.

Policisté v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví a poškození cizí věci. Předběžná výše škody na zaparkovaném autě, byla vyčíslena na 20 tisíc korun. Pachateli může v případě prokázání viny hrozit, že skončí až na dva roky ve vězení.

„Informace k případu a k osobě na fotografiích můžete předat policistům prostřednictvím bezplatné linky 158, nebo přímo na služebně Obvodního oddělení Liberec – centrum v ulici Krajinská,“ uzavřel Robovský.