Méně uchazečů o práci bylo v kraji naposledy v prosinci 2008. Před rokem hledalo v kraji práci 21.641 lidí, nezaměstnanost tehdy klesla stejně, byla ale vyšší - 7,1 procenta.

V celostátním měřítku byl pokles nezaměstnanosti výraznější. Na konci dubna bylo v Česku bez práce 414.960 uchazečů o zaměstnání, o 28.149 méně než v březnu. Nezaměstnanost byla na konci dubna 5,7 procenta, meziměsíčně tak byla o 0,4 bodu nižší. Nejnižší podíl nezaměstnaných měl podle úřadu práce okres Rychnov nad Kněžnou - 2,2 procenta. Nejhůř je na tom dlouhodobě Mostecko, kde dubnová nezaměstnanost činila 11,5 procenta.

"Situaci na pracovním trhu ovlivňují sezonní práce, které už jsou v plném proudu, především ve stavebnictví a zemědělství, dále pak v lesnictví, zahradnictví, pohostinství, lázeňství či turistickém ruchu. Naplno se rozjely i činnosti v rámci veřejně prospěšných prací," komentovala vývoj generální ředitelka úřadu práce Kateřina Sadílková.

Úřady práce v Česku nabízely v dubnu 124.280 volných míst, což je o 6945 víc než v březnu. Na jedno místo připadalo 3,3 uchazeče. V Libereckém kraji je šance najít práci ještě vyšší, na jednu pozici připadají tři uchazeči. Tamní úřady měly pro uchazeče v dubnu 6037 volných míst, v březnu jich bylo o 103 méně. Největší nabídka práce je v kraji na Českolipsku, kde je jedno místo pro 2,2 uchazeče. Nejhůře na tom bylo Semilsko, kde na pozici připadá 3,2 uchazeče.