V pátek 2. června policisté z Obvodního oddělení v Chrastavě zahájili úkony trestního řízení pro podezření z krádeže, které se dopustil dosud neznámý pachatel v době od 27. do 29. května v Kryštofově Údolí v části Novina.

„Na parkovišti u jednoho z domů někdo odcizil modrý nákladní kontejner s okem na hák o objemu 5 m3. Svým jednáním způsobil majiteli kontejneru škodu ve výši 35 tisíc korun,“ řekla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová. Policisté nyní celý případ vyšetřují a po pachateli skutku i odcizeném kontejneru pátrají. V této souvislosti současně žádají veřejnost o pomoc.

„Pokud máte jakékoliv informace k výskytu odcizeného kontejneru případně i osoby dosud neznámého pachatele sdělte je policistům na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatnou linku 158,“ dodala Sochorová. Kontaktovat můžete i policisty přímo na obvodních odděleních v Chrastavě, telefonní číslo je 974 473 600. A v Hrádku nad Nisou, telefonní číslo je 974 473 700.

Popis kontejneru po kterém policie pátrá:
Kovový kontejner modré barvy, obsah 5 m3, délka cca 3,5 m, šířka cca 180 cm, výška cca 70 cm. Pod podlahou jsou dodatečně navařeny výztuhy z profilů „U“ a „I“. Na bocích tažného oka jsou navařena dodatečně dvě oka na kotvení břemen. Boky jsou atypické z prolisovaného plechu (pozn. běžné boky jsou rovné z plného plechu), na zadních vratech na pravé straně je zavařen proražený otvor – na pravém křídle. Pod modrou barvou je původní zelená barva, pod podlahou kontejneru je pravá nosná kolejnice prohnutá.