Loni v srpnu tři muži fyzicky napadli 59letého muže, který v parku seděl na jedné z laviček. Od tohoto útoku upustili až ve chvíli, kdy napadený začal předstírat bezvědomí.

„Této situace některý z útočníků využil a poškozenému odcizil koženkovou ledvinku, ve které měl uložený mobilní telefon, OPUS kartu a platební kartu. Tuto ledvinku měl poškozený v době odcizení upevněnou kolem pasu. Z levé ruky ještě odcizili smart hodinky,“ řekla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová. Jeden z mužů ho poté odtáhl na okraj koryta řeky. Napadený muž utrpěl zranění, se kterým byl z místa činu převezen na ošetření do liberecké nemocnice.

Postřelený Šmudlík.
Střelec v Novém Městě pod Smrkem se zaměřil na kočky. Jednoho kocoura už zabil

V souvislosti s tímto zvlášť závažným zločinem nyní liberečtí kriminalisté pátrají po dosud neznámém důležitém svědkovi, který by pro ně mohl mít důležité informace pro kompletní objasnění celého případu.

„Pokud máte jakékoliv informace, které by vedly ke zjištění totožnosti muže na zveřejněné fotografii, sdělte je policistům osobně na kterékoliv služebně nebo telefonicky na bezplatné lince 158,“ upřesnila Sochorová. Samozřejmě kriminalisté vyzývají i samotného muže, aby se případně stejným způsobem policistům přihlásil sám.