Složitou dopravní situaci, která vznikla v dolním centru města kvůli rozsáhlé přestavbě hlavního terminálu městské hromadné dopravy, jim totiž komplikují neukáznění řidiči. Ti si totiž podle tiskové mluvčí DPML Jany Eichlerové velmi často pletou autobusové zálivy s parkovacími místy a spoje, které tam zajíždějí, se do nich nevejdou.

„Za současné situace je více než nutné, aby všichni dodržovali dopravní značení, předpisy. A pokud to jen trochu jde, vyhnuli se dolnímu centru, aby dopravní podnik mohl řádně zajistit přepravu cestujících i v letošní výjimečné stavební sezoně,“ řekla Deníku Jana Eichlerová.

Přemíra aut v těchto místech podle ní brzdí provoz městských i linkových autobusů, způsobuje jejich zpoždění a následně nespokojenost cestujících.

Vrásky na čele ovšem nepřidělavají dopravnímu podniku jenom řidiči osobních automobilů. Situaci v okolí terminálu často nerespektují ani někteří cestující.

„I když veřejnost byla informována, že terminál je neprůchodný a že vyznačené koridory vedou pouze k přepážkám předprodejů, našli se lidé, kteří se snažili přes staveniště projít napříč. Proto byly v okolí terminálu osazeny značky upozorňující na zákaz vstupu do prostoru stavby. Terminál je skutečně regulérní staveniště, kde se pohybuje těžká technika a každému, kdo sem nepatří, hrozí úraz,“ poznamenala Jana Eichlerová.

Od přestavby terminálu si dopravní podnik slibuje především usnadnění provozu tramvají během Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se v Liberci uskuteční za rok. Podle Jany Eichlerové však nejde o jediný důvod, proč k ní DPML přistoupil.

„Dvanáct let provozu a přes tři tisíce autobusů denně by se podepsalo na podloží, i kdyby mělo podobu protiatomového krytu, natož když jde o podkladní vrstvy důkladně zpevněné. Žádáme proto znovu cestující o trpělivost a velmi se omlouváme na nepříjemnosti, které jim způsobuje mohutná rekonstrukce terminálu a současná situace v městské dopravě. Zároveň žádáme ostatní řidiče o ohleduplnost a dodržování dopravních předpisů, aby nedocházelo k větším nepříjemnostem, než je nezbytně nutné,“ dodala mluvčí.