A o čem bude první číslo? 

Těšit se můžete na obsáhlý rozhovor s hvězdou liberecké opery Csabou Kotlárem. Ten sbíral ceny už jako student konzervatoře. Zpíval v Salzburgu, Baden Badenu, Granadě, tleskali mu diváci v Istanbulu, Tokiu, Šanghaji a Pekingu. Od roku 2016 je členem souboru DFXŠ v Liberci a hned první role ve zdejším angažmá mu vynesla nominaci na Cenu Thálie za roli Athanaëla v opeře Thaïs. Teď spolu s italským kolegou září v Pucciniho Bohémě. Svůj čas dělí mezi zkoušky, představení a domovem na Slovensku, kde stále působ jako hostujícící sólista ve Státní opeře v Banské Bystrici a v Košicích. Přesto si našel čas i na čtenáře premiérového čísla Týdeníku.

Sportovní fanoušky zaujme jistě článek o Vlastimíru Lenertovi, který letos v únoru oslavil 68. narozeniny a patří do „zlaté éry“ volejbalové Dukly Liberec, která v letech 1973–1983 získala pět československých mistrovských titulů a v polovině 70. let dokonce vyhrála Pohár mistrů evropských zemí!

A volejbalu se věnuje i rozhovor s ředitelem VK Dukly Liberec Pavlem Šimoníčkem.

Jako Tip redakce můžete vyrazit na festival Jeden svět, který přiveze filmové dokumenty o lidských právech i do Liberce. Filmový festival Jeden svět tento týden dorazil do Liberce. Během sedmi promítacích dnů se v Experimentálním studiu v Lidových sadech divákům představí 13 filmů. Jeden svět během 20 let vyrostl v největší dokumentární filmový festival s tematikou lidských práv na světě. Pořádá jej společnost Člověk v tísni.

A pozornost jsme věnovali i velkému tématu v podobě (ne)podpory sportu ze strany státu.