A že již tradiční akce, které se letos již po sedmé bude v areálu vratislavického pivovaru konat každou druhou a čtvrtou sobotu v měsíci až do poloviny listopadu, je u lidí oblíbená, dokazuje i fakt, že celá stovka prodejců stihla nabídnout od 6 hodin od rána do 11 hodin dopoledne k prodeji své poklady tisícovce nakupujících.

„Chodíme sem docela pravidelně, vždycky nějakou zajímavost objevíme. Dnes si mimo jiné odnášíme hračky na písek pro našeho malého synka. Za dvacet korun kyblíček s bábovičkami se vyplatí, stejně to někde poztrácíme,“ směje se Hana Janovská, jejíž manžel mezitím, než jsme si popovídali, se stihl zamilovat do autorádia, které si nakonec odnesl za polovinu ceny, než by běžně zaplatil.

Prodejci díky blešímu trhu získávají za 70 korun, které zaplatí za možnost nabízet své zboží, šanci zbavit se všeho, co jim doma překáží. „Tak jednou za dva měsíce pobalíme doma všechno, co nepotřebujeme a snažíme se to prodat za symbolickou cenu. Kolikrát jsou to už věci, které nám doma překážejí, ale je nám líto je vyhodit. Takhle třeba ještě někomu udělají radost, místo toho, aby skončily někde na smeťáku,“ vysvětlil Tomáš Pokorný, který na trhy do Vratislavic jezdí až z Turnova.

Jak doplnil, zatím se mu nestalo, že by byl úplně neúspěšný. „Vždycky se něčeho zbavíme. A máme toho víc než dost k nabízení. Zdědili jsme dům po babičce, který je plný věcí. Tak postupně prodáváme hodiny, staré nádobí, obrazy a dojde určitě i na nábytek, až zlikvidujeme drobnosti,“ dodal Tomáš Pokorný.