„Rozhodli jsme se tak na základě údajů od Krajské hygienické stanice. Zákaz návštěv platí v celé nemocnici, a to až do odvolání,“ uvedla mluvčí jablonecké nemocnice Petra Krajinová. V nemocnici totiž leží í řada oslabených osob, pro které by mohl být virus chřipky nebezpečný. Nemocnice chce navíc klást důraz na preventivní opatření mezi svými zaměstnanci. „Jde o přísnější dodržování běžných hygienických opatření, zejména mytí rukou,“ podotkla Petra Krajinová. Pokud by do nemocnice přišel zaměstnanec s virózou, nadřízený jej pošle do domácího ošetřování.

Nemocnost v kraji ve 47. týdnu

Českolipsko – 1264 nemocných – nárůst o 5,8 procenta
Jablonecko – 1743 nemocných – nárůst o 28,7 procenta
Liberecko – 1242 nemocných – pokles o 0,6 procenta
Semilsko – 2198 nemocných – nárůst 27,8 procenta

Od úterka platí zákaz návštěv také v Krajské nemocnici v Liberci a stále pokračuje zákaz v nemocnici v Semilech. Kvůli vysoké nemocnosti už jsou v současné době v okrese uzavřené dvě školy, od pátku Základní a mateřská škola v Desné a od pondělí Základní škola v Jablonci nad Nisou – Rýnovicích.

Škola také uzavřena

„Jabloneckou školu uzavřela ředitelka po konzultaci s Krajskou hygienickou stanicí, v tomto případě panovala velká nemocnost mezi personálem,“ řekla Deníku Jana Prattingerová, vedoucí protiepidemického odboru Krajské hygienické stanice v Liberci. Základní a mateřskou školu v Desné prozměnu uzavřeli kvůli osmadvacetiprocentní nemocnosti dětí. Do obou školských zařízení se děti vrátí v pondělí 30. listopadu.

Počet nemocných akutními respiračními infekcemi v jabloneckém okrese rapidně stoupl v minulém týdnu, kdy se oproti týdnu předchozímu zvýšila nemocnost o 28,7 procenta. V přepočtu na 100 000 obyvatel bylo k pátku na Jablonecku 1743 nemocných akutní respirační infekcí. Podle praktických lékařů pokračuje velký příliv pacientů i v tomto týdnu. Aktuální čísla zveřejní hygienici v pátek.