ak uvedl generální ředitel Jiří Veselka, do černých čísel se podařilo krajskému zdravotnickému zařízení přehoupnout také kvůli účetním operacím, které v daném měsíci proběhly.

„Věřím, že tato zpráva znamená, že se trend hospodaření nemocnice obrací,“ podotkl Jiří Veselka.

Jak doplnil, nové vedení nemocnice začalo důsledně hlídat veškeré náklady.

„Naším cílem je nejen se dostat na konci roku nad nulu, ale uzavřít hospodaření se ziskem. Už nám mnoho času nezbývá. Několik desítek milionů to tedy rozhodně nebude. Ale už nyní měsíčně utrácíme méně než dřív,“ zdůraznil ekonomický ředitel nemocnice Jiří Kittner.

Nové vedení převzalo největší nemocnici v kraji se ztrátou bezmála 11 milionů korun. Hospodaření kritizovali i samotní zaměstnanci. Ti v létě v petici žádali prověrku jejího hospodaření.

Nemocnice má roční obrat zhruba 2,5 miliardy korun. Nové vedení chce šetřit třeba i na tom, aby nemocnice nenakupovala víc materiálu a léků, než skutečně potřebuje. „Zavedeme také důslednou kontrolu všech hospitalizací,“ upřesnil Jiří Veselka.

V nemocnici se letos už dvakrát vyměnilo vedení. Šéfa Luďka Nečesaného na jaře nahradil Zdeněk Konrád se svým týmem. Ten po čtvrt roce sám rezignoval.

Jiří Veselka nastoupil na jeho post na začátku září a do týmu si přizval i libereckého exprimátora Jiřího Kittnera. Pozice technického ředitele zatím zůstává neobsazená.