Na chirurgický a traumatologický příjem v budově chirurgie, který už je prověřený a nově na interní příjem v pavilonu interních oborů.

Záchranářům tak ubude povinnost stanovit v sanitce předběžnou diagnózu a podle toho určit, na jakou ambulanci mají pacienta odvézt. „Nově pouze rozhodnou, zda pacientovi pomůže chirurgicko traumatologický příjem nebo někdo z interních oborů," vysvětlil ředitel nemocnice Luděk Nečesaný.

Diagnózy interní, kardio i neurologické

Nový interní centrální příjem má nemocnici přijít na zhruba deset milionů korun. Vznikne v přízemí pavilonu B a otevřen by měl být zhruba v únoru příštího roku. „Měl by urychlit ošetření pacientů. Nebude se stávat, že je diagnóza pacienta záchranáři v sanitce špatně vyhodnocena a pacient musí být převážen z jednoho oddělení na jiné. Tím se ztrácel drahocenný čas," podotkl přednosta kardiocentra Rostislav Polášek. Teď si podle něj pacienta převezmou lékaři přímo na centrálním příjmu a sami vyhodnotí, jak dál postupovat a jakému oddělení náleží.

Nemocnice tak půjde v příjmu pacientů novým směrem. „Místo aby pacienti mířili na jednotlivá oddělení za lékaři, půjdou lékaři za nimi," vysvětlil Nečesaný.

Interní příjem bude sloužit nejen pacientům interny, ale také kardiologie a neurologie. Dohromady se jedná ve všední den až o 40 pacientů, o víkendech kolem 25.

Liberecká nemocnice považuje příjem pro pacienty s interními obtížemi za mezikrok ke vzniku nového pavilonu urgentní medicíny, který chce mít do pěti let. „Můžeme si v něm do té doby vychovat kvalitní lékařské týmy, které budou potom poskytovat na emergency špičkovou péči," doplnil ředitel.

Pacienti se v novém interním příjmu mohou těšit na větší, důstojnější a komfortnější prostory.