Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nečesaný je opět v čele liberecké nemocnice

Liberec - Po dvou letech se do křesla generálního ředitele Krajské nemocnice Liberec (KNL) vrací Luděk Nečesaný. Přijal nelehkou výzvu, když se přihlásil do výběrového řízení, které vyhrál s naprostým přehledem. Největší zdravotnické zařízení v kraji se totiž podle něj utápí v obrovských dluzích.

26.7.2013 8
SDÍLEJ:

Luděk Nečesaný se opět stává ředitelem liberecké nemocnice.Foto: Deník/Vít Černý

„V každém letošním měsíci se nemocnice propadla o deset milionů korun. Vykazování kladných čísel předchozím vedením považuji za jakési pseudovyrovnané hospodaření. Tím ovšem nechci degradovat práci bývalého vedení nemocnice," řekl Nečesaný, kterému se už jednou zařízení podařilo vytáhnout ze ztrát. To samé dokázal při své poslední misi také v Karlových Varech, kde prý byla situace v nemocnici daleko tristnější, než je teď v Liberci. Bývalé vedení KNL a.s. jeho slova hodnotí takto: „Jestli profesionálové něco nedělají, tak je to kritika svých předchůdců. Leda, že by si chtěli už od začátku dělat alibi pro svůj neúspěch," tvrdí bývalý ekonomický ředitel nemocnice Jiří Kittner.

Proč v roce 2011 v Liberci rezignoval?Spekulovalo se o tom, že za rezignací tehdejšího vedení KNL a.s. stojí politické tlaky. V kraji vládla ČSSD. Oficiální verze nakonec zněla, že se Nečesaný cítí opotřebovaný. Vzápětí na jeho místo usedl krajem dosazený neurolog Zdeněk Konrád. Zaměstnanci se proti němu začali bouřit kvůli údajnému zadlužování. Chtěli zpět Nečesaného. Konrád po pár měsících složil funkci sám ze zdravotních důvodů. Novým předsedou představenstva a generálním ředitelem byl zvolen Jiří Veselka (USZ), bývalý šéf dopravního podniku. Ekonomickým ředitelem se stal bývalý liberecký primátor Jiří Kittner (ODS). Po krajských volbách si současná koalice (SLK a ZpLK) prosadila své zástupce do dozorčí rady, Kittner odchází, Nečesaný se vrací.

Nečesaný chce rovněž navázat úzkou spolupráci s dalšími nemocnicemi v kraji. Pokusí se vytáhnout ze dna zařízení v České Lípě.

I ta má nového ředitele, Jaroslava Kratochvíla. „Užší spolupráce ale rozhodně neznamená, že se z České Lípy stane léčebna pro dlouhodobě nemocné, jak nyní z mnoha stran slyším," ujistil Nečesaný. Oba ředitelé sáze jí na vzájemnou komunikaci a společné řešení problémů, což se dosud nedělo. Daleko větší spolupráce by měla nastat i mezi nemocnicemi a krajskou záchrannou službou. Nečesaný podporuje fúzi liberecké nemocnice s turnovskou.

Rozjeté projekty jako je například výstavba tolik potřebného heliportu, Nečesaný nezastaví. „Sice bych to udělal jinak, ale jsem rád, že heliport konečně vznikne. Jinak hrozilo odebrání statutu traumacentra," uvedl staronový generální ředitel. Zřizovatel nemocnic, tedy kraj, k nově obsazeným postům uvedl toto: „Na oba posty generálních ředitelů byla vypsána otevřená výběrová řízení, což je jediná spravedlivá forma, jak tyto důležité funkce obsadit. Očekávám, že oba generální ředitelé zásadně vylepší výsledky hospodaření," řekl hejtman LK Martin Půta.

Výherci výběrových řízení by se měli svých funkcí oficiálně ujmout příští týden, přičemž si sebou přivedou i týmy lidí, kterým důvěřují.

Autor: Romana Prošková

26.7.2013 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:
Jaderná elektrárna Temelín. Ilustrační foto.

ANKETA: Měla by se rozšířit jaderná elektrárna v Temelíně?

Prezident Miloš Zeman. Ilustrační foto

ANKETA: Měly by být pravomoci prezidenta posíleny?

V liberecké knihovně propuknou Dny česko-německé kultury

Liberec – Přednáška zakladatele turistické cesty Via sacra, film o netradičních leč účinných metodách výuky, fotografická výstava nebo koncert vážné hudby. 

Naši prvňáci ze ZŠ Vrchlického v Liberci

Každou středu vám představíme čerstvé prvňáčky z Liberecka.

Tento víkend bude v Liberci patřit mladým šermířům

Liberec – O víkendu se do Liberce sjede na 200 mladých šermířů z devíti zemí. Utkají se na už druhém ročníku turnaje Babylon Cup.

ANKETA: Měla by vláda zrušit plánované rozšíření EET?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení