Zeptali jsme se proto Alexandry Kittnerové, tiskové mluvčí Krajské nemocnice v Liberci, jak to se znovuzprovozněním vypadá. „Se zprovozněním lůžkové části infekčního oddělení počítáme, zatím tomu brání potřebný počet lékařů - specialistů,“ uvedla Alexandra Kittnerová.

Právě zoufalý nedostatek lékařů specializujících se na infekční choroby přivedl vedení liberecké nemocnice k nepopulárnímu opatření, zavření oddělení.

Lůžková část infekčního oddělení zavřela své dveře k 1. listopadu loňského roku, poté, co na oddělení nezůstal ani jeden specialista. Předběžně se jako o termínu znovuotevření mluvilo polovině letošního roku. Až doposud se však oddělení nepodařilo personálně zajistit.

Naděje svítá v podobě návratu jedné z lékařek z mateřské dovolené. „Doktorka Lábusová avizovala předběžně návrat z mateřské dovolené do zaměstnání na počátek druhé poloviny příštího roku,“ upřesnil před časem Martin Zítek, lékařský náměstek liberecké nemocnice.

Jak je tedy liberecká nemocnice na případné případy prasečí chřipky připravena? „V případě výskytu prasečí chřipky bychom zaujali potřebná opatření, určitě bychom tuto záležitost řešili ve spolupráci s pražskými centry,“ uklidňuje Alexandra Kittnerová.

V Liberci by tak nemělo dojít k situaci, o které informovaly sdělovací prostředky, kdy se paní z Karlových Varů, která přiletěla před 14 dny z Mexika s kašlem a teplotami, chtěla nechat vyšetřit na prasečí chřipku, nicméně žádné z karlovarských zdravotních zařízení ji nebylo schopno pomoci