Na nákup jedenácti z nich bude použit výtěžek z veřejné sbírky Nadace Euronisa s názvem Pozvedněte slabé!, ve výši 450 254 korun, které se podařilo vybrat při sedmém ročníku Primátorského dne solidarity. Jedno lůžko pak stejně jako minulý rok věnuje zdarma výrobce postelí.

„Máme dlouhodobý investiční plán, v rámci něhož každoročně počítáme se dvěma miliony na nákup nových lůžek. Těch máme ovšem v celé nemocnici více než tisíc,“ vypočítal Luděk Nečesaný, generální ředitel a člen představenstva Krajské nemocnice v Liberci. Podle jeho slov tak nemocnice vítá každý příspěvek, který pomůže jednotlivá nemocniční oddělení dovybavit.

„Většina lidí ráda přispívá na onkologii nebo dětská oddělení. Měli bychom si však uvědomit, že všichni jednou budeme staří a třeba na LDN skončíme. Budeme pak rádi, že můžeme ležet na pohodlné posteli,“ dodal Luděk Nečesaný s tím, že některá lůžka jsou dokonce již více než třicet let stará.

Podle Aleny Jiroudkové, primářky liberecké LDN, ještě vloni chybělo na oddělení sedmdesát postelí. Vloni jim díky sbírce při primátorském dni přibylo deset, letos jich po dokoupení bude chybět již jen necelých padesát.

„Jsem ráda, že primátor Jiří Kittner dostál svému slovu a letos se rozhodl opět výtěžek věnovat LDN,“ poděkovala Alena Jiroudková při proslovu během zábavného večera v liberecké Tipsport Areně, který byl završením celé sbírky.

Ve všech dosavadních ročnících této charitativní akce se dosud podařilo vybrat částku, která dosahuje téměř šesti milionů. Lidé mohli peníze věnovat prostřednictvím speciálního bankovního účtu, hotovostně do kasiček nebo zasíláním dárcovské sms. Letošní ročník byl zároveň věnovaný stému výročí založení Českého hokejového svazu.