To jsou některá z přání obyvatel Frýdlantu, které lidé házeli do kouzelné krabičky přání na zdejší radnici. Přání, jak vylepšit život ve městě, se sešlo celkem sedmdesát. Koupaliště bylo mezi nimi na prvním místě. To jim ale město v tomto roce ještě nesplní.

Lidé by chtěli i třeba prodloužit cyklostezku, více společenských a kulturních akcí, lepší záchody na ZŠ v Husově ulici nebo bezbariérový vstup do restaurace Beseda.

Koupaliště zatím podle vedení města nepřipadá v úvahu. V rozpočtu na ně chybí peníze. „Takový zájem nikdo nečekal. Je vidět, že frýdlantským občanům na jejich městě záleží, a že jsou ochotní pro ně něco udělat třeba i vystoupit z anonymity,“ uvedla Alena Švejdová z městského úřadu.

Zhruba třicet příspěvků vedení města vyřadilo. Buď byla přání příliš osobní nebo zcela nesplnitelná.

Někdo chce být supermanem, jiný zase potřebuje kolo s vodotryskem nebo si přeje jako Fantomas dostat konečně nějakou pořádnou roštěnku. „Koupaliště se jistě Frýdlant jednou dočká, ale v roce 2012 to nebude. Z ostatních přání ježíškovská komise vydělila tři, která určitě město svým obyvatelům splní ještě letos a má na ně i peníze. Je to chodník v ulici Míru, dále dětské hřiště v Lesní ulici a lavičky cestou ke hřbitovu,“ dodala Alena Švejdová.

Dalších několik přání poputuje na radu města. Ta se bude zabývat především tím, kde na ně vzít peníze.