„Samozřejmě si ocenění vážíme, je to pro nás dobrá reklama. Zase bude o našich výrobcích o něco větší povědomí,“ řekl Deníku František Kuberka z Jizerských pekáren, které v prestižní soutěži triumfovaly již počtvrté.

Jak jednatel společnosti dodal, mrzí ho, že v rámci jednotlivých kategorií není konkurence v soutěži příliš velká. „Proto moc neberu, že jsme vyhráli v pekařské kategorii. Moc firem se do soutěže nehlásí, což je škoda. Ale celkové vítězství je opravdu povzbuzující,“ dodal Kuberka.

Vítězové jednotlivých kategorií dostanou příspěvek ve výši 20 tisíc korun. Celkový vítěz obdrží dokonce čtyřicet tisíc. Finanční stránka soutěže však podle Kuberky rozhodně není hlavní motivací. „Peníze jako tradičně rozdělíme na charitativní účely,“ poznamenal.

Výrobci mají také právo umístit na obal oceněného výrobku nápis „Výrobek roku 2009“ a logo Libereckého kraje. „V kraji je řada potravinářských subjektů, jejichž výrobky jsou na vysoké úrovni kvality. Soutěž o nejlepší výrobek podporuje rozvoj jejich podnikání,“ uvedla statutární náměstkyně hejtmana Lidie Vajnerová.

Letos soutěžilo 32 výrobků v jedenácti posuzovaných kategoriích. Svá želízka v ohni mělo celkem dvanáct výrobců z Libereckého kraje.