"Jubilejní 10. ročník soutěže převálcoval vše, na co jsme byli až doposud zvyklí, neboť jsou překonány všechny sledované ukazatele tohoto podniku. Přihlásilo se 246 soutěžících z 93 měst a obcí nejen naší země a porota bude ochutnávat celkem 693 marmelád, džemů a povidel, které jsme rozdělili do 37 kategorií," uvedl starosta Kunratic Milan Götz.

Nyní nadešel čas na poctivou sladkou práci poroty, která se poprvé sejde 1. listopadu a po tři dny bude hodnotit přihlášené soutěžní vzorky. Vyvrcholením celoročního snažení bude sobotní slavnostní vyhlášení výsledků JamParády 2022.

"Vyhlášení výsledků je tradičně spojené s veřejnou ochutnávkou všech došlých marmelád, džemů a povidel a s hlasováním v kategorii „Cena publika“. Od 15 hodin otevíráme sál našeho Kulturního domu  pro veřejnost a od 17 hodin proběhne vyhlašování výsledků v jednotlivých kategoriích," zve veřejnost starosta Kunratic.

Letošní vyhlášení navštíví také komisař z pelhřimovské Agentury Dobrý Den, který posoudí, zdali vznikl rekord hodný zápisu do České knihy rekordů.