Právě Preciosa je totiž většinovým vlastníkem FC Slovan Liberec, který do dalších let nutně potřebuje dalšího silného partnera. „Nesháníme jen sponzora, který by do klubu jednorázově vložil několik milionů korun, ale stabilního partnera, u kterého bude jistota, že bude Slovan podporovat pravidelně. Neřešíme pouze jednu sezonu, ale celou budoucnost klubu. V současné době jednáme s několika silnými hráči v Čechách i za hranicemi," uvedl k současné situaci Ludvík Karl.

Primátor Tibor Batthyány kladně zhodnotil některé letní posily kádru Slovanu i aktivní snahu Preciosy přinést libereckému fotbalu dalšího významného partnera.

„Mluvili jsme i o tom, zda si dokáži představit, že by se jméno strategického partnera objevilo v názvu stadionu, který je v majetku města. V tom žádnou překážku nevidím," konstatoval primátor Tibor Batthyány s tím, že liberecký fotbal dělá městu skvělou reklamu i za hranicemi a jako jedna z výkladních skříní Liberce si zaslouží co nejsilnější sponzorskou podporu. „Samo město samozřejmě fotbal na takovéto úrovni sponzorovat nemůže," zdůraznil.

Řeč ale nebyla jen o Preciose a o fotbalu. Jedním z témat byl i léta nevyužitý komplex Preciosy ve Františkovské ulici v Liberci. „Probírali jsme možné náměty, co s tímto areálem do budoucna," nastínil Tibor Batthyány bez konkrétního závěru. Primátor také ocenil význam Preciosy jako jednoho z největších zaměstnavatelů v regionu.

„Pochopitelně i sama Preciosa skvěle propaguje náš region ve světě a z hlediska průmyslu a podnikání je jedním z dlouholetých symbolů Liberecka a Jablonecka," dodal.