Nejnověji se emailem šíří hanopis namířený proti Starostům, kteří jdou do voleb společně s TOP 09. Anonymní autor v něm obviňuje lídra kandidátky a semilského starostu Jana Farského z nevýhodného nákupu elektřiny v e-aukci či hejtmana Martina Půtu ze zbytečného nákupu elektrokola, které má sloužit jen k jeho mediálnímu zviditelnění. "Je to klasická metoda smíchání faktů a nesmyslů," řekl dnes ČTK Půta, který podobným útokům čelil už loni při krajských volbách. Půta si nemyslí, že by jim tento pamflet měl nějak výrazněji uškodit. "Je to napsáno takovým způsobem, že lidé, kteří chtějí volit TOP 09, se tím ovlivnit nenechají," míní.

Jiný předvolební leták je namířený proti Haně Moudré, která vede v kraji kandidátku ODS. Lidé ho dostávají do poštovních schránek po celém kraji. Autor letáku je neznámý, vyzývá ale k bojkotu Moudré a kroužkování kandidátů ODS na 14. až 17. místě. "Vnímám to jako neskutečnou sprostotu proti mé osobě," uvedla Moudrá. Kdo leták vytvořil, netuší. Zřejmě to ale podle ní bude některý z jejích odpůrců v České Lípě, kde je starostkou. S protesty ve svém městě se musela vyrovnat zhruba před měsícem na mítinku ODS. Skupinka lidí tam přišla s rakví a transparenty "Poslance chceme, Moudrou ne, ne, ne!" či Máme toho dost, osm let stačilo."

I letáky ve schránkách jsou namířené proti jejímu starostování. Autor v něm Moudré například vyčítá to, že podporuje klientelismus nebo že se za její vlády výrazně zhoršilo hospodaření města. "Informace v letáku jsou nepravdivé," řekla starostka. Podle ní je město bez dluhů a patří mezi ratingově nejlépe hodnocená města v zemi. Za Moudrou se postavila oficiálně i ODS.

Nepříznivé kampani musí čelit i ANO 2011. Do schránek v těchto dnech lidé například dostávají leták namířený proti lídrovi hnutí Andreji Babišovi. Údajně jde o "Opravdový příběh Andreje Babiše alias agenta StB Bureše". Nedávno také někdo rozvěsil na Soukenném náměstí plakáty s oslavným textem o Klementu Gottwaldovi, který v roce 1986 napsal krajský lídr jejich kandidátky Martin Komárek. Akcí namířenou proti své osobě Komárek překvapený není. "Počítal jsem s tím, že se něco takového může objevit," řekl už dříve ČTK. Na článek dnes Komárek hrdý není. "Stydím se přirozeně za něj, bylo to ale za komunismu, kdy jsme žili v nesvobodě a museli jsme se s tím nějak vyrovnat," dodal.