V čele stanul bývalý starosta Pavel Lžičař, který se původně mezi nově zvolené zastupitele ani nedostal, protože volební komise špatně spočítala hlasy. Jeho volební sdružení Za obnovu obce sice volby vyhrálo, sám Lžičař se ale propadl na nevolitelné místo.

Poté, co soud nařídil revizi výsledků hlasování, se bývalý starosta nejen stal členem zastupitelstva, ale k tomu také staronovým starostou. Za místostarostu Raspenavy byl zvolený hasič Jaromír Hanzl (ČSSD). Zbylé členy Rady města představují Ladislav Belda, Irena Janáčková a Hana Vilímová.

„Volby proběhly v klidu. Myslím, že i občané, kteří na ustavující zastupitelstvo přišli, mohou být spokojení. Radu jsme složili ze všech stran, které se do zastupitelstva probojovaly,“ zhodnotil první zasedání nových zastupitelů Pavel Lžičař. Ten se chopil žezla starosty už pro čtvrté volební období.

Raspenava má 15 zastupitelů. Vedle vítězného sdružení Za obnovu obce usedli do zastupitelských lavic čtyři zástupci ČSSD, tři zástupci ODS a tři zástupci spojení KSČM a Nezávislých kandidátů.

„Největším úkolem pro příští období je dovést do zdárného konce projekt kanalizace ve městě. K tomu nás čeká náprava škod po srpnové povodni, která se bez dotací od státu, případně Evropské unie, neobejde,“ podotkl starosta. „Většina lidí bere blížící se zimu statečně. Mnozí už své domky, zničené povodní, bílí. Jsou vděční za každý slunečný a teplejší den,“ doplnil Lžičař.