Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Navrhoval pro barbíny. Teď vyhrává soutěže

Liberec - Rozhovor s mladým návrhářem Lukášem Ulverem nejen o jeho nové kolekci.  Pět modelů návrháře Lukáše Ulvera můžete vidět na přehlídce v Oblastní galerii v lázních dnes od 16.30 hodin.

19.5.2014
SDÍLEJ:

Se svou kolekcí Red carpet moment vyhrál Lukáš Ulver celostátní soutěž v Prostějově Doteky modyFoto: archiv návrháře

Jeho vzorem je Donatella Versace, která se stejně jako on vyžívá v ženskosti, luxusu a vysokých podpatcích. Miluje módu a štíhlé modelky. Se svou kolekcí Red carpet moment vyhrál celostátní soutěž v Prostějově Doteky mody.

Bavila vás móda už od dětství? Jak jste s ní začal?

Móda jako taková mě táhla již od brzkého dětství, kdy jsem s velikým nadšením sledoval různé módní přehlídky, fashion magazíny a v neposlední řadě jsem miloval panenky Barbie, které jsem nejraději převlékal a tvořil na ně oblečky.

Jaké byly vaše první návrhy?

Již v té době jsem začal tvořit i jakési módní skici a návrhy oděvů, nad kterými jsem strávil mnoho času. Rád jsem svým hubeným modelkám kreslil "dlouhé nohy a k tomu vysoké podpatky" a tato manýra mi zůstala dodnes.

I když už jsou dnes rozdíly mezi ženami a muži nepatrné a všichni mohou dělat jaké chtějí zaměstnání, setkáváte se s tím, že se lidé pozastavují, že jste návrhář?

Osobně si myslím, že jsem se s tímto "darem" již narodil, vždy jsem byl poněkud výraznější a extravagantnější než ostatní, nebojím se nosit nové trendy a módu, která není úplně typická. Od okolí často slýchám chválu a tvrdí mi, že to daleko dotáhnu, ovšem jsem spíše realista, vím, že tato cesta za mým snem bude velice trnitá, ale setkávám se spíše s lidmi, které má práce inspiruje a těší.

Navrhujete raději pro ženy nebo pro muže?

Jestli navrhuji raději dámské róby anebo pánské, tak v tom mám zcela jasno, již od dětství miluji ženskost, smyslnost a osobitost. Dělat ženu krásnou a podtrhnout její přednosti tak, aby se cítila jako ta nejkrásnější, přesně to je to, co miluji.

Umíte i šít? Případně vyrobit střih?

Šití mám velice rád, vnímám to jako koníček a zálibu nežli práci. Nebojím se tvrdit, že zvládnu i poněkud náročnější oděvy, jako je třeba dámské sako, které díky hodinám konstrukcí zvládnu i narýsovat a vytvořit z něj tak střih.

Pokud ano, navrhujete si i vlastní oblečení?

Určitě si občas něco spíchnu, zrovna nedávno jsem si ušil blejzr a nyní pracuji na vestičce. Bohužel nemám tolik času, abych se tomu plně věnoval, byť jsem pracoval na své kolekci a do toho tvořil ročníkovou práci a učení k tomu zrovna taky málo nemám, musím se připravit na vysokou školu a dotvořit ještě jednu kolekci, ale ve volnu si určitě čas na další kousky rád najdu.

Jaká móda vás baví? K jaké společenské příležitosti?

Miluji navrhovat smyslné róby na výjimečné události, ovšem stejně tak i nositelné modely na všední události a nebo jen tak pro volný čas, hlavní je pro mě jít s dobou a prolínat můj styl se současným trendem. Inspiruji se nejčastěji ženami, barvami, materiálem a dobou.

Kde berete inspiraci? Máte nějaký návrhářský vzor?

Mým největším životním vzorem je "Donatella Versace" její modely nepostrádají vysokou úroveň, noblesu a hlavně erotický náboj, jako návrhářka má na mě veliký vliv. A proč ji vlastně tak miluji? Sama o sobě tvrdí, že miluje vysoké podpatky, ženskost, luxus, třpyt a hlavně smyslnost a to zní jako bych to tvrdil já, neexistuje žádný návrhář, se kterým jsme si tak podobní.

Jaká je vaše vysněná figura, na kterou byste chtěl navrhovat?

Od dětství miluji vysoké modelky s dlouhýma nohama, extrémně štíhlým tělem a krásnou tváří, přesně tato idea se stala mým ideálem krásy a typickým znakem mých návrhů. Miluji vysokou a štíhlou siluetu.

Se svou poslední kolekcí jste měl velký úspěch!? O co šlo?

Zrovna nedávno jsem dotvořil svou nejnovější kolekci, která nese název "Red carpet moment" jde o modely navrhované pro významnou událost na červeném koberci. Byla to veliká výzva tvořit všech 5 modelů, které jsou zhotoveny z materiálů, jako jsou např.: koženky, šifony, kabátovky a v neposlední řadě kožešiny. Snažil jsem se odvést co nejlepší práci, při které jsem často potřeboval živé modelky proto, aby vše padlo jak má. Modelky, které jsem postavil na extrémně vysoké lodičky s nebezpečně vratkým podpatkem, trénovaly chůzi, kterou jsem po nich požadoval, přičemž si musely poradit s modely, které se vlečou, vlají anebo zrovna jsou dosti přiléhavé. Každá z nich se k tomu postavila profesionálně a odvedla skvělou práci, která nám napomohla k ještě horkému vítězství v celostátní soutěži Doteky módy, kde jsem získal 1. místo a porazil tak všechny prestižní školy nebo vysokoškoláky, ohromně mě to potěšilo a dodalo novou energii. Jako bonus jsem získal zájezd do Řecka a 10 000 Kč. Hrozně moc bych chtěl tímto poděkovat všem mým modelkám a milované mamince, které jsem neskutečně moc vděčný za to, že mě celou tu dobu finančně podporovala, patří jí proto velké díky. Velké díky patří i škole, která mi dala prostor a též mě finančně podpořila.

V pondělí vás čeká módní přehlídka, co všechno tam bude k vidění?

Ano, přesně tak na pondělí 19. května chystáme velkolepou módní show, kterou budou moderovat a šéfovat opravdové hvězdy. Mou hlavní modelkou bude Nikola Buranská, která získala titul "Miss Earth" 2014. Věděl jsem, že tato krásná modelka dodá mé kolekci tu pravou jiskru, ale nejen že uvidíte kolekci mou, ale i tvorbu mých vrstevníků a myslím, že za sebe mohu říct, že je opravdu na co se těšit. Dostanu zde i finanční odměnu ve výši 10 000 Kč za vítězství v tak prestižní soutěži "Doteky módy".

Kolik modelů jste už navrhl?

Toto nebyla má první kolekce, mám za sebou i další, která taky získala svůj úspěch, na kontě mám i ročníkové práce a výrobky co tvoříme ve škole. Modelů jsem navrhl už nespočet, ale jen některé z nich jsem zatím stihl zhotovit.

Chtěl byste být návrhářem z povolání? Chystáte další studium v oboru po střední škole?

Být návrhářem jsem chtěl být vždy, dovedu si představit, co vše tato práce obnáší, ale i přesto, vím že za tímto snem si nekompromisně jdu a hodlám dojít až do samotného cíle. Bez módy by můj život neměl smysl, móda se stala mým životním stylem. Nyní se budu chystat na vysokou školu.

Mají lidé ještě pořád zájem o práci návrhářů a krejčích, nebo to upadá kvůli velkému množství levného nekvalitního oblečení v obchodech?

Ano přesně to je otázka, kterou si klade asi každý z nás. Obchodní řetězce silně vládnou po celém světě, ale i přesto si myslím, že když si určíte svou kategorii, pro kterou tvoříte a dokážete se jí přizpůsobit i přesto, že si zachováte svůj styl, tak máte dobrou šanci, ovšem lépe se prosazuje jednoznačně v zahraničí. Český národ si raději potrpí na klasiku a komfort.

Sledujete módní trendy? Řídíte se podle nich? Jaké jsou teď moderní barvy?

Módní trendy jsou pro nás návrháře myslím dost zásadní, podle mého kdo chce být úspěšný v módním průmyslu, trendům musí jednoznačně podléhat. Bez toho se v módě ztratíte a může se stát, že vaši tvorbu pohltí kýč a zbytečná avantgarda. Trendy se určitě řídím, jsou pro mě doslova klíčové, ale něco k současným trendům na Jaro/Léto 2014, kterým vládnou - černá, ostře modrá, citrónová, barvy tlumeného odstínu, grafické vzory, květy. Ve stylu převládá spíše - boyfriend styl, koženkové bundičky ve střihu Chanel, transparentní šaty, oversize - svetry, kabáty, topy. Myslím, že je stále z čeho vybrat, opravdu je na co se těšit, tak se toho nebojte dámy.

Kupujete si oblečení v obchodech, tzv. konfekci? Jakým materiálům dáváte přednost?

Tím, že miluji módu, tak se podle ní i rád oblékám, mám své oblíbené značky, ve kterých nakupuji, ale myslím si že jsem dost náročný na to, co si obleču. Základem jsou pro mě úzké kalhoty a potrpím si na kožené tašky, boty, bundičky, sáčka, topy s různým členěním a věci, ze kterých cítím styl, je to posedlost, které nejde odolat.

Návrhář Lukáš Ulver. Studuje Fashion design na soukromé Střední škole uměleckořemeslné a oděvní v Liberci. Na prestižní soutěži v Prostějově Doteky módy získal 1. místo s kolekcí Red carpet moment (Moment na červeném koberci). Kolekci tvoří 5 modelů, které doplňují dramaticky vratké lodičky s vysokou platformou a zrcadlovým opaskem. Lukáš Ulver miluje výzvy, proto se pustil do kolekce, která je tvořena z elastických koženek, umělých kožešin a nadčasového šifonu. Nejraději dělá dámské modely. Zdá se mu, že v nich dokáže více najít sám sebe. Žena je pro něj velkou inspirací. Již od brzkého dětství miluje navrhování a módu. Sledoval různé módní magazíny, přehlídky a šil oblečky na tolik milované panenky Barbie. Již od dětství věděl, čím chce být a co by v životě chtěl dělat. Postupem času si určil své priority a cíle a snaží se jít si za svým, i když ne vždy je to prý snadné.

Autor: Hana Langrová

19.5.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Richard Lukáš, přednosta traumacentra liberecké nemocnice.

Richard Lukáš se stane ředitelem KNL. Doporučila to dozorčí rada

Hasiči. Ilustrační foto.

Požár v Raspenavě si vyžádal tři nutná ošetření. Způsobil škodu milion korun

Liberec nezastavil rozjetý Hradec, venku opět nebodoval

Hradec Králové - Když Bílí Tygři vjedou do arény soupeře, promění se v neškodná koťátka. Liberečtí hokejisté, úřadují vicemistři, nezískali venku ještě ani bod.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Liberec - Volby v Libereckém kraji přišly o výraznou osobnost. Druhého místa na kandidátce KDU-ČSL se v úterý vzdal Kamil Jan Svoboda. Zároveň rezignoval na funkce předsedy městského výboru KDU-ČSL v Liberci a člena Krajského výboru KDU-ČSL v Libereckém kraji.

ANKETA: Zavedli byste školní uniformy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení